Board Metin2 Tenerife
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy

+9
radu
Cristi-Sasuke
Anarkhy
TheNifigh
JustKenT
iDestroy1
casilias09
Pr0ud
[MR]Golanash
13 participanți

In jos

Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy Empty Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy

Mesaj Scris de [MR]Golanash Vin 6 Dec - 15:21

Al 2 lea concurs organizat de Mos Nicolae consta in :
Cel mai frumos mesaj adresat Mosului Nicolae Very Happy 
Echipa Metin2 Tenerife te premiaza cu :
- 1 Dinte sau Corn la alegere pentru evolutii Beta;
- 10 Cufere si Level 99.

Raspunsurile le postati aici, castigatorul va fi anuntat astazi la ora 00:00 !

Concurs organizat de [MR]Golanash
Have fun Very Happy 


Ultima editare efectuata de catre [MR]Golanash in Vin 6 Dec - 22:40, editata de 4 ori
[MR]Golanash
[MR]Golanash
Administrator
Administrator

Mesaje : 91
Data de inscriere : 02/12/2013
Varsta : 32
Localizare : Ploiesti

https://metin2tenerife.forumgratuit.ro

Sus In jos

Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy Empty Re: Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy

Mesaj Scris de Pr0ud Vin 6 Dec - 15:50

Mos Nicolae..in aceasta seara friguroasa de 6 decembrie..ma gandesc cu drag ca a mai trecut un an..si ca poate te voi vedea..privesc prin geamul  aburit..si nu te zaresc..sper sa vi si pe aici caci mi.am curatat ghetutele..as fii fericit daca as primi.. jucarii  si acadele...dar orice-mi pui iti multumesc..pentru ca..nemultumitului i se ia daru' :o3


Ultima editare efectuata de catre Pr0ud in Vin 6 Dec - 15:58, editata de 2 ori

Pr0ud

Mesaje : 1
Data de inscriere : 06/12/2013

Sus In jos

Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy Empty Re: Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy

Mesaj Scris de casilias09 Vin 6 Dec - 15:52

Dragul meu Mos Nicolae,
Vii la mine in odaie?
Eu, sa stii, m-am pregatit,
Ghetele le-am lustruit.

Te rog sa imi pui in ele:
Ciocolata, bombonele,
Jucarii si acadele,
Ma gandesc numai la ele.

Orice-mi pui sunt bucuros
Si iti multumesc frumos.

casilias09

Mesaje : 1
Data de inscriere : 06/12/2013

Sus In jos

Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy Empty Re: Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy

Mesaj Scris de iDestroy1 Vin 6 Dec - 16:09

Dragul meu Mos Nicolae, oare acum e prea tarziu sa-ti scriu? Oare vei mai avea suficient timp pentru a imi lua scrisoarea si a incerca sa-mi indeplinesti dorintele? Iti aduci aminte primele mele scrisori catre tine? Imi amintesc cand eram mic si d-abea asteptam ziua in care vei venii la mine cu dulciuri, mandarine si alte cadouri, in fiecare an invatam mult la scoala si aveam note bune, nu cumva sa crezi ca nu am fost constiincios la scoala si ca n-am invatat si sa nu vii si pe la mine! Fiecare mandarina deschisa imi amintea de Sarbatori, dar mai ales de Sfantul Nicolae, ziua preferata mea... Acum ca mi-am terminat temele... Ma uit pe geam sa vad iarna cea rece cum acopera plopii inalti si astept sa vii... Pantofiorii mei sunt curati si spalati si asteapta sa fie umpluti cu dulciuri Kinder... Eu mi-as dorii mult niste acadele rosii, dar sunt multumit cu orice crezi de cuviinta ca merit... Continui sa stau la geam si sa ma bucur de aceasta iarna alba ca zapada si sper ca mama sa nu ma cheme mama la somnic... Sleep Astept cu nerabdare sa vii si pe la mine mosule. Smilerendeeralbino

De-abia astept sa vad cu ce cadou ma vei mai surprinde in acest an, sper sa nu fie o nuielusa... Very Happy Multumesc Mosule. Te iubesc.
Cu drag, Mihai.


Ultima editare efectuata de catre iDestroy1 in Vin 6 Dec - 16:49, editata de 4 ori

iDestroy1

Mesaje : 8
Data de inscriere : 06/12/2013

Sus In jos

Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy Empty Re: Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy

Mesaj Scris de JustKenT Vin 6 Dec - 16:18

Draga Mos Nicolae,


De Mos Nicolae, copiii cuminti primesc dulciuri si jucarii, iar cei rai, nuieluse . Asa auzeam in copilarie de la parintii nostri. Acum, la varsta maturitatii, ne re-amintim nostalgic de acele seri minunate cind ne pregateam cizmulitele... Mos Nicolae venea in fiecare an, punctual, cu aromele primelor portocale care inmiresmau zilele de iarna ale copilariei noastre.Draga Mos Nicolae,iti multumesc pentru acele amintiri frumoase ale copilariei mele si as dori sa iti uraz o aniversare frumoasa,si chiar daca nu mai sunt un copil doresc in continuare sa te rasplatesc prin bunatatea mea si prin faptele mele bune.Inca o data o aniversare frumoasa,multa sanatate si sa iti amintesti cu drag de scrisoarea mea.

Cu drag,
JustKenT

JustKenT

Mesaje : 1
Data de inscriere : 06/12/2013

Sus In jos

Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy Empty Re: Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy

Mesaj Scris de [MR]Golanash Vin 6 Dec - 16:18

Mesaj Mutat ...
Mesaj Scris de flipiebun87 Astazi la 16:44

Draga mosule azi ca este ziua ta i-am dat la mama sati dea si tie o scrisoare pt ca si tu neai dat noua !

Multumesc mosule!
[MR]Golanash
[MR]Golanash
Administrator
Administrator

Mesaje : 91
Data de inscriere : 02/12/2013
Varsta : 32
Localizare : Ploiesti

https://metin2tenerife.forumgratuit.ro

Sus In jos

Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy Empty Re: Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy

Mesaj Scris de [MR]Golanash Vin 6 Dec - 16:20

Mesaj Mutat ...
Mesaj Scris de xLauRx Astazi la 16:42

Am auzit din vecini ca astazi este ziua ta, si ma gandeam ca ar fi placut daca ne-ai oferi anumite cadouri copiilor care am fost cuminti.Ramane la alegerea ta daca ne vei da.


Nicule trec pe la tine diseara cu ispita:)
[MR]Golanash
[MR]Golanash
Administrator
Administrator

Mesaje : 91
Data de inscriere : 02/12/2013
Varsta : 32
Localizare : Ploiesti

https://metin2tenerife.forumgratuit.ro

Sus In jos

Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy Empty Re: Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy

Mesaj Scris de TheNifigh Vin 6 Dec - 16:24

Mos Nicolae.. nu ti-am mai scris de atata timp…sa zicem ca m-am schimbat de la ultima data cand am facut asta. Si da, s-au petrecut multe in viata mea. Poate ca asta este motivul pentru care nu am mai reusit sa gasesc cateva momente in care sa iti scriu doua-trei cuvinte. Sau poate ca asta este scuza......
Ma amuza si ma intristeaza in acealasi timp misterul tau.
Desi eu nu ti-am mai scris, tu te-ai ocupat de mine...
Acum mi-am dat seama ca tu nu ma vizitezi doar in decembrie. Te-am simtit in toate lunile anului…sau poate erau ajutoarele tale, oricum, intotdeauna ai stiut ce imi doresc si mi-ai adus. Pentru mine, cadourile cele mai frumoase au fost oamenii cu care m-ai binecuvantat si pentru care sunt profund recunoscator.

Ma intreb daca acum ne privesti altfel fata de cum o faceai altadata. Oare suntem prea grabiti, fara sa stim incotro ne indreptam? Oare gesturile noastre au devenit atat de mecanice incat uitam sa ne mai ascultam si sufletul? Da, stiu ce cadou imi doresc anul asta: mi-ar placea sa ne ajuti pe noi, oamenii, sa ne privim din nou in ochi. Atat. Daca vei face asta, stiu ca se vor intampla minuni.

Poate ca de ziua ta ar trebui sa reflectam cu totii la ceea ce suntem dispusi sa oferim in aceeasi masura in care ne asteptam sa primim.

Multumesc, Mos Nicolae.

TheNifigh

Mesaje : 4
Data de inscriere : 06/12/2013

Sus In jos

Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy Empty Re: Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy

Mesaj Scris de Anarkhy Vin 6 Dec - 16:31

draga mos nicolae,numele meu este adrian..am 8ani am fost cuminte si iam ascultat pe parinti mei am invatat la scoala am adus note bune si am reusit sa fac baita singur,imi ajut parinti si imi strang jucariile mereu dupa ce ma joc.te rog frumos adu-mi un dar,te astept cu drag..multumesc

Anarkhy

Mesaje : 1
Data de inscriere : 06/12/2013

Sus In jos

Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy Empty Re: Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy

Mesaj Scris de Cristi-Sasuke Vin 6 Dec - 17:40

Mosule tu darnic esti
Ca in orice an ne inveselesti
In ghetute ne servesti
Dulciuri multe ca-n povesti
Din traistuta fermecata
Mai sare cateodata
O nuia frumos innodata

Mosule si la anu sa vi
Sa ne aduci iar bucuri
Si din traista fermecata
Sa ne mai daruiesti odata
Dulciuri multe,jucarii
Pentru cei mai cumnti copii


Multumesc Mos Nicolae



Cristi-Sasuke

Mesaje : 5
Data de inscriere : 06/12/2013

Sus In jos

Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy Empty Re: Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy

Mesaj Scris de [MR]Golanash Vin 6 Dec - 17:47

Mesaj Mutat ...
Mesaj Scris de erorfatal23 Astazi la 18:45

Lume, lume, ajutoor!
Hai să căutăm de zor
Prin cutii şi pe sub pat,
Tot ce am de încălţat:

Pantofiori, papuci, ghetuţe,
Cizmuliţe, săndăluţe,
Adunate, curăţate
Şi la uşă puse toate,

Fiindcă moşu până-n zori,
Daruri pune-n pantofiori
Şi eu vreau pe toţi să-i pun,
Să-i umple cu ce-i mai bun! Multumesk Mos Nicolae !
[MR]Golanash
[MR]Golanash
Administrator
Administrator

Mesaje : 91
Data de inscriere : 02/12/2013
Varsta : 32
Localizare : Ploiesti

https://metin2tenerife.forumgratuit.ro

Sus In jos

Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy Empty Re: Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy

Mesaj Scris de radu Vin 6 Dec - 17:49

Tot acum imi dau seama de ce iti scriu oamenii

Poate dintr-o dorinta aparent egoista, iti scriu ca sa isi aminteasca de ei insisi. Ca sa se regaseasca, ca sa se observe, ca sa se ierte. Poate ca unii iti scriu ca sa simta ca sunt si ei ascultati de cineva. Dar cei care au uitat sa-ti scrie? Poate ca ei iti vorbesc…sau poate nu…

Si de aceasta data, copiii sunt cei care dau o lectie adultilor. Ei cred in existenta ta si tocmai pentru ca sunt deschisi sa te primeasca, tu stii cum sa le oferi darurile tale.

Stii ceva, Mos Nicolae? Toata lumea arunca in spatele tau liste cu dorinte mai mult sau mai putin materiale. Si nimeni nu se asteapta sa fii cocosat, toti pretind ca trebuie sa primeasca ceva de la tine. Dar noi ce iti oferim in schimb?

Poate ca de ziua ta ar trebui sa reflectam cu totii la ceea ce suntem dispusi sa oferim in aceeasi masura in care ne asteptam sa primim.

Multumesc, Mos Nicolae.

Cu drag,
Radu

radu

Mesaje : 1
Data de inscriere : 06/12/2013

Sus In jos

Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy Empty Re: Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy

Mesaj Scris de DestroRO Vin 6 Dec - 18:17

Bunul Mosul Nicolae
Lin soseste in odaie.
Si-n ghetutele curate
Incep iute sa se-arate:
Biscuiti, bomboane, bani,
Ciocolata, gologani.

Dar mosneagul nu mai stie:
Sunt reali sau jucarie?
Printre ghete asezati
Rad papucii mici, ciudati.
Ii explica papusica:
Sunt papucii lu'... pisica!

DestroRO

Mesaje : 1
Data de inscriere : 06/12/2013
Varsta : 24
Localizare : Prahova Ploiesti

Sus In jos

Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy Empty Re: Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy

Mesaj Scris de theone Vin 6 Dec - 18:28

Prima data cand iti scriu Si am mana tremuranda Stiu ca tu aduci mereu La copii rasplata multa. Eu am fost copil cuminte Si mi-am pregatit din timp Niste ghetute frumoase Ca sa pui din al tau prea plin. Milostiv te stim cu totii Incarcat cu jucarii Mi-as dori ca-n toata lumea S-aduci numai bucurii. Daruri multe la copii Sa aduci in prag de seara Ghetele iar stau cuminti Minunea ca sa o vada.


theone

Mesaje : 1
Data de inscriere : 06/12/2013

Sus In jos

Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy Empty Re: Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy

Mesaj Scris de mariussuiram Vin 6 Dec - 18:44

Astazi e ziua fericiri, milioane de copii si adultii asteapta cu nerabdare Mosu. Si cand zic Mosul ma refer la Mos Nicolae.Toata lumea asteapta de la el numai lucruri materiale insa toata lumea uita ce inseamna cu adevarat aceasta sarbatoare.Iubire, fericire si traditie romaneasca.LA MULTI MULTI ANI TOATA LUMEA

mariussuiram

Mesaje : 1
Data de inscriere : 06/12/2013

Sus In jos

Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy Empty Re: Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy

Mesaj Scris de cismigiul2000 Vin 6 Dec - 20:56

Nu conteza ce cadoua ne-a adus MOS NICOLAE , gestul conteaza ,chiar si o mandarina o acadea ,totul conteaza.Uni copiii nu au avut nici odata un dar de la MOS Nicolae.Spiritul sarbatorii conteaza .Daca cumva ati vazut cazurile de la televizor cu copiii sarmani din Constanta.     Au fost ajutati de alti oameni cu suflet care au putut sa le ofere si lor cate ceva,iar ei la randul lor s-au dus si am impartit mandarine la copiii sarmani din centre.Sa va bucurati impreuna cu cei dragi de aceste clipe.Imaginati-va ca sunteti fericiti cand primiti cate ceva ,puntiva in locul copiilor sarmani cand primesc un dar si ii vezi atat de fericiti.Sarbatori Fericite!!!

cismigiul2000

Mesaje : 2
Data de inscriere : 06/12/2013

Sus In jos

Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy Empty Re: Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy

Mesaj Scris de [MR]Golanash Vin 6 Dec - 22:36

Felicitari tutror pentru mesajele frumoase adresate lui Mos Nicolae ...
Sunt sigur ca o sa va aduca cadourile care vi le doriti ...
Acum sa trecem la concursul nostru ...
Castigatorul concursului este Anarkhy, baiatul de 8 anisori, un mesaj simplu, din inima care inspira multa sinceritate, si ca sa stiti al 2 lea mesaj frumos care noua ne-a placut apartine lui Pr0ud, dar din pacate doar unul poate fi castigator ...
Felicitari Anarkhy, te-as ruga sa te conectezi pe serverul nostru Metin2 Tenerife pentru primirea premiilor. Multumesc de participare, joc placut in continuare si ramaneti aproape pentru noi concursuri care se vor desfasura, TC !
[MR]Golanash
[MR]Golanash
Administrator
Administrator

Mesaje : 91
Data de inscriere : 02/12/2013
Varsta : 32
Localizare : Ploiesti

https://metin2tenerife.forumgratuit.ro

Sus In jos

Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy Empty Re: Concurs 1 : Mesaj Pentru Mos Nicolae - Castigator Anarkhy

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum